1 – Γενικές πληροφορίες για φοιτητές MDEP

Οι ανακοινώσεις και τα νέα της Ιατρικής Σχολής παραδίδονται άμεσα στο inbox του φοιτητή. Παράλληλα, πληροφορίες σχετικά με τις σπουδές ενημερώνονται συνεχώς στην ιστοσελίδα της Ιατρικής Σχολής. Αυτά περιλαμβάνουν:

• Τα βασικά χαρακτηριστικά του Προγράμματος, καθώς και η φιλοσοφία που ακολουθεί ως προς την Ιατρική Εκπαίδευση.
  • Ανακοινώσεις από επιμέρους εργαστήρια και κλινικές που βρίσκονται στην Ιατρική Σχολή, σχετικά με την παρακολούθηση και τις εξετάσεις των μαθημάτων που προσφέρονται στο προπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών.
  • Το αναλυτικό Πρόγραμμα Σπουδών, όπου οι φοιτητές μπορούν να έχουν πρόσβαση σε πληροφορίες σχετικά με όλες τις ενότητες (ECTS, καθηγητές, χρονοδιάγραμμα και αίθουσα διδασκαλίας κ.λπ.).
  • Πληροφορίες για τα διαθέσιμα Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών που υλοποιούνται από την Ιατρική Σχολή.
  • Πληροφορίες σχετικά με Φοιτητική Συμβουλευτική, Υγειονομική Περίθαλψη, διαμονή στις Φοιτητικές Εστίες και τροφοδοσία στη Φοιτητική Λέσχη.
  • Πληροφορίες σχετικά με την κινητικότητα φοιτητών, διαθέσιμες διμερείς συμφωνίες και προγράμματα Erasmus, με αναλυτικές οδηγίες και συνδέσμους σε όλα τα απαραίτητα έγγραφα.